Már befejeződött túra!

2010.11.14 09:45 - Tatabányáról - Tatára vadlúdnézőbe

(Útvonal : Tatabánya vasútállomás - Szelim-lyuk - Turul-emlékmű - Bányászati-emlékmű - Aknatorony-kilátó - Vértes László barlang - Arany-lyuk - Kovács-hegy - Ferenc-ház - Kappan-bükk - Vizes-bükk - Meszes-bükk - Baji vadászház - Szent Péter kép - Kis-hegy - Baj - Tata Kertváros - Tata Öreg-tó )

Indulás (dátum): 2010.11.14 (vasárnap)
Indulás (óra, perc): (Bejelentkezve, teljes jogosultság mellett látható
lásd a weboldalon jobb oldalt: Támogatói Feltételek...)

Túravezető: Jucizsuzsi
Tel.: -
E-mail: -
MSN: -
Skype: -

www.setafika.hu

Túra tervezett távja: 18 km
Túrán tervezett szintemelkedés: 600 m

Mindenkit szívesen várunk, de kik azok, akikre főként számítunk?
- Bárki, aki bírja...

A túra várható költségei :
Találkozóhely (illetve indulással kapcsolatos egyéb infók):
(Bejelentkezve, teljes jogosultság mellett látható
lásd a weboldalon jobb oldalt: Támogatói Feltételek...)

A túra rövid leírása:


S miért is jöttünk át az Öreg-tóhoz :

A tatai Öreg-tó őszi-téli időszakban olyan fantasztikus látványosságot kínál a természetkedvelőknek, amely méltán teszi világszerte híressé e tavat. Ez a látványosság pedig nem más, mint a vízimadarak, kiemelten a vadludak őszi-téli vonulásaA távoli északi költőterületeikről a Kárpát-medencébe érkező vadludak évszázadokkal ezelőtt itt, a tatai Öreg-tavon alakították ki egyik legrangosabb - 1989 óta nemzetközi egyezménnyel is védett - pihenőhelyüket. Tízezrével érkeznek minden év novemberében, hogy a hideg téli hónapokat itt töltsék, aztán februárban- márciusban visszainduljanak skandináviai, szibériai költőhelyeik felé...

Amitől e látványosság azonban Európa-szerte egyedülálló, az az, hogy az Öreg-tó az egyetlen olyan madárpihenőhely, amelyet egy város szinte teljesen körülvesz.



A Tatai Öreg-tó Magyarország egyik legidősebb mesterséges tava, amely még a honfoglalás előtt készült az Által-éren épített völgyzárógát segítségével. A tavat a középkorban is használták, és folyamatosan bővítették. A tó és a hozzá tartozó mocsárrendszer a Tatai vár védelmét szolgálta, vizében kezdetben a Dunából származó halakat tárolták.



(A nyomtatás időpontja:2024.05.18 19:10)